Rebecca - East Gate Mall

Почетна > Брендови > Rebecca

Rebecca

Отворено секој ден

Спрат:

00

Телефон:

070/296-612

Социјални мрежи:

Rebecca e италијански ready-to-wear моден бренд за накит наменет за дами кои се незвисни и кои ги следат модните трендови. Јувелирските техники и уникатниот дизајн на брендот, кој е во чекор со светските трендови, се комбинирани со најиновативните технологии за изработка на накит. Секоја фаза од иновативните производни процеси е поврзана со должно внимание на деталите и завршната обработка со цел да се поврзат сегашноста со иднината и мануелните вештини на старите мајстори со најсовремената технологија. Rebecca накитот е направен од бронза, челик, бакар, сребро и 18кт злато, изработени со користење на најсофистицираните јувелирски техники. Спојот на традицијата и иновативноста ја прави компанијата вистинска референтна точка на софистицирани и модерни “Made In Italy” производи. Покрај сопствените линии, “Industrie Testi S.p.A.“ е признаен партнер на многу светски познати мултинационални компании како: “Fendi”, “Gucci”, “Balenciaga”, “Yves Saint Laurent”, “Burberry” и други. Накитот го имаат носено планетарно познатите јавни личности: Бијонсе, Ријана, Линзи Лохан, Ева Мендез, Пинк, Бар Рафаели и многу други.